• Skip to primary navigation
  • Skip to main content
  • Skip to primary sidebar

Kloptdatwel?

  • Home
  • Onderwerpen
    • (Bij)Geloof
    • Columns
    • Complottheorieën
    • Factchecking
    • Gezondheid
    • Hoax
    • Humor
    • K-d-Weetjes
    • New Age
    • Paranormaal
    • Pseudowetenschap
    • Reclame Code Commissie
    • Skepticisme
    • Skeptics in the Pub
    • Skeptische TV
    • UFO
    • Wetenschap
    • Overig
  • Skeptisch Chatten
  • Werkstuk?
  • Contact
  • Over Kloptdatwel.nl
    • Activiteiten agenda
    • Colofon – (copyright info)
    • Gedragsregels van Kloptdatwel
    • Kloptdatwel in de media
    • Interessante Links
    • Over het Bol.com Partnerprogramma en andere affiliate programma’s.
    • Social media & Twitter
    • Nieuwsbrief
    • Privacybeleid
    • Skeptisch Chatten
      • Skeptisch Chatten (archief 1)
      • Skeptisch Chatten (archief 2)
      • Skeptisch Chatten (archief 3)
      • Skeptisch Chatten (archief 4)
You are here: Home / Skepticisme / Neil DeGrasse Tyson – The Amazing Meeting 6 (2008)

Neil DeGrasse Tyson – The Amazing Meeting 6 (2008)

24 March 2012 by Maarten Koller 10 Comments

Vorige week plaatsten we een video over een lezing van Phil Plait tijdens dé skeptische bijeenkomst van het jaar The Amazing Meeting. Deze week nog zo’n voordracht, dit keer van Neil DeGrasse Tyson:

Een kleine index:

16:36 Prayer and Cancer…..
19:50 Swami Levitation…..
24:11 MARS Virus…..
27:00 Fear Of Numbers…..
29:08 Naming Rights…..
38:15 Jury Duty 1…..
41:01 Jury Duty 2 (Cocaine)…..
52:34 Islam’s Fall…..
57:10 Religion and Science
1:02:50 Intelligent Design
1:03:30 Stupid Design (classic)
1:05:10 Birth of Atheism
1:07:30 Religion among scientist
1:12:26 Bible in the Classroom
1:15:49 Einstein and God put to rest!

Steun Kloptdatwel

Neil DeGrasse Tyson - The Amazing Meeting 6 (2008) 1Waardeer je dit artikel? Je kunt onze site steunen met een financiële bijdrage. Dat waarderen wij dan weer! Een donatie kun je doen via dit betaalverzoek (of klik op de afbeelding hiernaast).

NB de rekening staat op naam van Maarten Koller, formeel eigenaar van deze site.

« Previous Entry
Een weekend skepticisme in Manchester
Next Entry »
Het magische Soest

Filed Under: Skepticisme, Skeptische TV Tagged With: amazing meeting, Neil deGrasse Tyson

Reader Interactions

Comments

  1. Nomas says

    25 March 2012 at 05:03

    Heerlijk he. Die nuance. 

    Log in to Reply
  2. J W Nienhuys says

    25 March 2012 at 11:07

    Ik heb niet alles bekeken/beluisterd, maar ik vond het stukje over de wonderbaarlijke genezing wel aardig. Ik geef het maar even in mijn eigen versie weer. Vrouw was opgegeven door dokters. Bidden. Gezond. Nu zijn er drie mogelijkheden.

    1. spontane genezing (dat komt eens per pak hem beet 100.000 keer voor)
    2. foute diagnose door dokters
    3. de schepper van het universum heeft een gebed verhoord en een wonder doen geschieden.

    De waarschijnlijkheden van 2 en 3 zijn onbekend, maar de overtuiging dat 2 zo onwaarschijnlijk is dat die gevoeglijk kan worden verwaarloosd is wel opmerkelijk: eerder zal Onze Lieve Heer een wonder verrichten dan dat een echte dokter een fout maakt. Voortaan moeten we dus Dokter ook maar met een hoofdletter schrijven, want die zijn nog een stuk onfeilbaarder dal OLH zelf.

    Log in to Reply
  3. Pepijn van Erp says

    25 March 2012 at 12:32

    Ook mooi is de opmerking:  “If you look at the evidence, it’s clear that Earth is trying to kill us.” 😉

    Log in to Reply
  4. Frank2 says

    25 March 2012 at 14:04

    Jammer dat hij dit voorbeeld van stupid design niet noemt:

    http://www.youtube.com/watch?v=cO1a1Ek-HD0 
    Richard Dawkins demonstrates laryngeal nerve of the giraffe

    Log in to Reply
  5. theo says

    29 March 2012 at 13:33

    Kwam Neil deGrasse Tyson ná Richard Dawkins,
    of was het andersom? 😉

    Zou JW Nienhuys zich ooit kunnen voorstellen,
    dat bidden helpt,
    ook als het geen duidelijke bewijsbare resultaten oplevert?
    Om nu Dokter met hoofdletter te noemen, er is meer wat de dokter niet kan dan wel kan.

    Geloof heeft nu eenmaal een heel andere werking, ik vraag me af of gelovigen zelf ervan uitgaan dat bidden het bedoelde resultaat oplevert, geloof heeft te doen met troost, ondersteuning, hoop.
    Ja, een hoopvolle illusie is misschien meer waard dan een realiteit zonder enige hoop.
    Tyson heeft blijkbaar de neiging om heel hard in de microfoon te schreeuwen, (s me bij andere filmpjes ook op gevallen) vergelijkbaar met een trommel, die klinkt heel hard, omdat hij leeg is van binnen.

    Log in to Reply
    • Frank2 says

      29 March 2012 at 13:58

      “…  omdat hij leeg is van binnen. ”
      Anderhalf uur presentatie en dat is alles waar u mee aan kunt komen. Bij gebrek aan argumenten op de man gaan spelen?

      U mocht willen dat u 10% van de kennis van Tyson had.

      Log in to Reply
    • J W Nienhuys says

      29 March 2012 at 14:41

      Ik denk dat Theo het niet helemaal begrepen heeft. NdGT wees op het feit dat mensen een wonderbaarlijke genezing aan God (of bidden) toeschrijven. Een normale manier van oordelen is dat men voor een verschijnsel de meest waarschijnlijke verklaring kiest. Dus die mensen die de genezing aan God toeschrijven hebben, wellicht zonder het te beseffen, ‘foutje dokter’ al uitgesloten als dermate onwaarschijnlijk dat ze het veel aannemelijker achten dat in hun geval Onze Lieve Heer verantwoordelijk is voor de genezing.

      Met andere woorden, ze beschouwen de onfeilbaarheid van dokters als een buitengewoon zeker gegeven.

      Het gaat dus over de onbegrijpelijk hoge status die aan dokters wordt toegeschreven door wondergelovigen. NdGT gaat dan door met uitleggen waarom die vermeende  hoge status hem vreemd voorkomt. Hij heeft namelijk les gegeven (wsch. in de natuurkunde) een premed studenten (‘college’-studenten die 4 jaar vooropleiding voor medical school moeten doen en dan ook calculus en statistiek en scheikunde en natuurkunde moeten leren).

      Het ging dus niet over eventuele andere voordelen van bidden, maar over het gedachteleven van mensen die (1) bidden om genezing (2) beter worden en dan (3) het ene als oorzaak van het andere zien. In dat gedachteleven is geen plaats voor de verklaring ‘ik was misschien niet zo ziek als wat de dokter zei’.

      Overigens, als iemand zegt ‘de dokter had me opgegeven’ of ‘de dokter zei dat ik maar x maanden te leven had’ kan het best dat de betrokkene echt denkt dat de dokter dat gezegd heeft, maar dat hoeft niet zo te zijn. Als de dokter over een onschuldige aandoening zegt ‘daar is niets aan te doen’, kan dat totaal verkeerd begrepen worden. Uiteraard zal iemand die wonderbaarlijk geneest zelden denken ‘ik heb de dokter verkeerd begrepen’.

      Ik ben overigens ooit iemand tegengekomen die wonderbaarlijk genezen was (van een verlamming), maar die later in een lang interview zei dat de behandelend psychiater haar voor de genezing al diverse malen had gezegd dat ze niks mankeerde. Die had de dokter wel degelijk begrepen.

      Log in to Reply
      • Pepijn van Erp says

        29 March 2012 at 15:26

        Er groeien ook nooit afgezette ledematen weer aan bij die wonderbaarlijke genezingen. Dat is als we het over overtuigend bewijs hebben, toch echt een gemiste kans van ‘gene zijde’.

        Log in to Reply
  6. Geert says

    29 March 2012 at 15:31

    Niel noemt een menselijke draagtijd (gestation period): van 295 dagen, terwijl wikipedia een getal  266 noemt. 266/29.6 = 9.01, nog steeds een geheel aantal maancycli.

    Log in to Reply
  7. theo says

    29 March 2012 at 21:46

    @ p.s. het klopt, enige verontschuldiging,
    Tyson had het over de feilbaarheid van de diagnoses van dokters,
    in verband met kanker. Wanneer de diagnose fout is en iemand nog jaren leeft
    ertoe neigt het te beschouwen als een mirakel, niet als een foute diagnose.
    Wat eer met teveel geloof in de dokter heeft te doen. Ik had het inderdaad onjuist begrepen.

    Log in to Reply

Leave a Reply Cancel reply

You must be logged in to post a comment.

Primary Sidebar

Steun ons via:
Een aankoopbol.com Partner (meer info)
Of een donatie

Schrijf je in voor de nieuwsbrief!

Skeptic RSS feed

  • Skepsis
  • Error
  • SBM
Het Alternatieve Circuit: Risico’s, Kosten en Communicatie
12 October 2025 - Ward van Beek
Het Alternatieve Circuit: Risico’s, Kosten en Communicatie

.Op 4 oktober vond in de Geertekerk in Utrecht het jaarlijkse symposium plaats van de Vereniging tegen de Kwakzalverij. Het thema dit jaar was Het Alternatieve Circuit: Risico’s, Kosten en Communicatie. Meester KackadorisprijsDe middag begon traditioneel met de toekenning van…Lees meer Het Alternatieve Circuit: Risico’s, Kosten en Communicatie › [...]

Het ‘Red Panda Effect’
8 October 2025 - Ward van Beek
Het ‘Red Panda Effect’

.In de Skeptical Inquirer van october/november (Volume 49, No. 5) wordt door Craig A. Foster en Kelsey M. McGinn teruggeblikt naar een uitgave van het blad uit 1979, met daarin een verhaal over een verdwenen panda, ontsnapt uit Blijdorp, wiens ontsnapping…Lees meer Het ‘Red Panda Effect’ › [...]

Kernenergie is een keuze
3 October 2025 - Ward van Beek
Kernenergie is een keuze

.In sceptische kringen is kernenergie geen taboe. Maar veel argumenten vóór kernenergie zijn op wensdenken gebaseerd. door Frank Biesboer, voormalig hoofdredacteur van De Ingenieur, Skepter 38.3 Voor de Nederlandse energiewereld was de brief die minister Hermans van Klimaat en Groene Groei in mei publiceerde over…Lees meer Kernenergie is een keuze › [...]

RSS Error: A feed could not be found at `https://skepp.be/feed`; the status code is `404` and content-type is `text/html; charset=UTF-8`

COVID-19 infection during pregnancy is associated with higher rates of autism and neurodevelopmental diagnoses
3 November 2025 - David Gorski

A recent study found that infection with SARS-CoV-2 during pregnancy is associated with a higher risk of autism and neurodevelopment disorders. This is yet another reason why vaccination during pregnancy is important. The post COVID-19 infection during pregnancy is associated with higher rates of autism and neurodevelopmental diagnoses first appeared on Science-Based Medicine. [...]

A Tale of Two Interviews: Martin Kulldorff and James Baker
1 November 2025 - Lynn Shaffer

One science-based and the other wish-based The post A Tale of Two Interviews: Martin Kulldorff and James Baker first appeared on Science-Based Medicine. [...]

WWTI Doctors, Trump Based Medicine, and the “Vindication” of Andrew Wakefield
31 October 2025 - Jonathan Howard

Dr. Vinay Prasad seems poised to stop the "too many too soon" approach and start making Andrew Wakefield's dreams a reality. The post WWTI Doctors, Trump Based Medicine, and the “Vindication” of Andrew Wakefield first appeared on Science-Based Medicine. [...]

Recente reacties

  • Hans1263 on Factcheck: hongerdoden door lockdowns@Klaas van Dijk Ik wacht de ontwikkelingen eerst maar even af omdat ik bij het openen van deze link prompt
  • Renate1 on De linke weekendbijlage (44-2025)@ Hans, Daar heeft u wel gelijk in. Als mensen troost vinden in een geloof in god en een hemel,
  • Klaas van Dijk on Factcheck: hongerdoden door lockdowns@Hans1263, het klopt dat het er erg sterk op lijkt dat de Erasmus Universiteit al veel eerder had moeten ingrijpen.
  • Hans1263 on De linke weekendbijlage (44-2025)@Renate1 U omschrijft precies wat er moet worden verdelgd. Dat kost veel tijd en overtuigingskracht en misschien lukt het niet
  • Renate1 on De linke weekendbijlage (44-2025)Ik vrees dat dit moeilijk is. Het verdelgen van religie is door diverse regimes geprobeerd en dat is nergens gelukt

Archief Kloptdatwel.nl

Copyright © 2025 · Metro Pro on Genesis Framework · WordPress · Log in