• Skip to primary navigation
  • Skip to main content
  • Skip to primary sidebar

Kloptdatwel?

  • Home
  • Onderwerpen
    • (Bij)Geloof
    • Columns
    • Complottheorieën
    • Factchecking
    • Gezondheid
    • Hoax
    • Humor
    • K-d-Weetjes
    • New Age
    • Paranormaal
    • Pseudowetenschap
    • Reclame Code Commissie
    • Skepticisme
    • Skeptics in the Pub
    • Skeptische TV
    • UFO
    • Wetenschap
    • Overig
  • Skeptisch Chatten
  • Werkstuk?
  • Contact
  • Over Kloptdatwel.nl
    • Activiteiten agenda
    • Colofon – (copyright info)
    • Gedragsregels van Kloptdatwel
    • Kloptdatwel in de media
    • Interessante Links
    • Over het Bol.com Partnerprogramma en andere affiliate programma’s.
    • Social media & Twitter
    • Nieuwsbrief
    • Privacybeleid
    • Skeptisch Chatten
      • Skeptisch Chatten (archief 1)
      • Skeptisch Chatten (archief 2)
      • Skeptisch Chatten (archief 3)
      • Skeptisch Chatten (archief 4)
You are here: Home / Uit het nieuws / Zoektocht naar buitenaardse intelligentie gaat door (eventjes)

Zoektocht naar buitenaardse intelligentie gaat door (eventjes)

18 August 2011 by Gert Jan van 't Land 2 Comments


Zoektocht naar buitenaardse intelligentie gaat door (eventjes) 1
Jodie Foster (SETI-wetenschapper in de film Contact) betaalt ook mee aan de SETI-telescopen (commons.wikimedia.org)

Voor de 42 telescopen van het SETI-institute was eerder dit jaar het doek gevallen. Het geld was op. We schreven er over op Kloptdatwel op 15 mei. Inmiddels hebben 2.300 supporters in een paar maanden tijd 200.000 dollar bij elkaar geschraapt om de antennes in bedrijf te houden. Nog lang niet genoeg natuurlijk, maar het is een begin.

De 42 SETI-telescopen met de naam Allen Telescope Array zoeken naar tekenen van buitenaards leven. Tot op heden zijn die nog niet gevonden. De telescopen werden gefinancierd door het SETI Institute en door het Astronomy Laboratory at the University of California, Berkeley. Maar de universiteit moest door bezuinigingen afhaken en het SETI-institute wordt door bijdragen van particulieren en bedrijven in leven gehouden, daar was de rek ook uit. De telescopen kosten circa 2,5 miljoen dollar per jaar. De giften zijn dan ook genoeg voor enkele maanden verder onderzoek.

De New York Times schrijft:

‘An array of 42 radio telescopes seeking signs of intelligent life in the universe will continue that work after private donors raised enough money to keep it operating. The Search for Extraterrestrial Intelligence Institute received more than $200,000, including donations from the actress Jodie Foster, who starred as a SETI scientist in “Contact.”

Meer weten over SETI? Lees ons eerder bericht op Kloptdatwel. Ook kun je het Scientias Blog van april 2011 er op naslaan (toen net bekend was geworden dat de Allen Array telescopen moesten worden uitgeschakeld):

Zoektocht naar buitenaardse intelligentie gaat door (eventjes) 2
Een foto van de Allen Array telescopen (commons.wikimedia.org)

‘De organisatie SETI luistert al sinds de jaren zestig van de vorige eeuw naar signalen uit de ruimte, in de hoop buitenaardse beschavingen te vinden. Het paradepaardje van SETI is de Allen Telescope Array. Wegens geldgebrek zijn de schotels uitgeschakeld en ligt de zoektocht naar buitenaards leven stil. In 2007 is de Allen Telescope Array gebouwd voor 50 miljoen dollar. De 42 schotels produceren 100 tot 200 TB gegevens per dag, die vervolgens geanalyseerd worden door computers en door medewerkers van SETI. De 42 schotels staan op dit moment in de slaapstand. Om de Allen Telescope Array te gebruiken heeft SETI drie miljoen euro per jaar nodig. Dit geld komt binnen via budgetten en donateurs. Maar aangezien minder donateurs geld geven aan SETI en ook de budgetten flink zijn geslonken, kan de organisatie de 42 schotels niet meer betalen’.

Iedereen kan bijdragen aan SETI door zijn computer beschikbaar te stellen (SETI@home).

 

Foto voorzijde: de Allen Array Telescopen (commons.wikimedia.org).

Steun Kloptdatwel

Zoektocht naar buitenaardse intelligentie gaat door (eventjes) 3Waardeer je dit artikel? Je kunt onze site steunen met een financiële bijdrage. Dat waarderen wij dan weer! Een donatie kun je doen via dit betaalverzoek (of klik op de afbeelding hiernaast).

NB de rekening staat op naam van Maarten Koller, formeel eigenaar van deze site.

« Previous Entry
Sterrenbeeld geen invloed op relatiezoekers
Next Entry »
Oorzaak opiumcirkels: stoned wallabies

Filed Under: Uit het nieuws, Wetenschap Tagged With: jodie foster, search extraterrestrial intelligence, SETI

Reader Interactions

Comments

  1. Gert Jan van 't Land says

    18 August 2011 at 15:27

    Aanvulling: ik las zojuist dat DARPA (een onderzoeksafdeling van het Amerikaanse Ministerie van Defensie) een bedrag van $500.000 beschikbaar wil stellen voor het maken van een plan van aanpak om mensen te laten reizen naar een andere ster. Als de signalen van ET ons niet bereiken via SETI, dan kunnen we er volgens DARPA over een krappe 2 eeuwen zelf op uit. Lees: http://www.nytimes.com/2011/08/18/science/space/18starship.html?_r=1&scp=2&sq=darpa&st=cse of google op ‘new york times offering funds agency dreams of sending humans to stars’.

    Log in to Reply
  2. Pine Hole says

    20 August 2011 at 00:27

    Wat voor nuttigs het zou het opleveren als we effectief een signaal oppikken? Stel dat we 100% zeker zijn dat het opgevangen signaal geen natuurlijke oorsprong heeft. Door de immense afstanden in de ruimte is dat signaal waarschijnlijk eeuwen of zelfs duizenden jaren geleden uitgezonden. Als we dan een signaal terugsturen, is dat even lang onderweg.

    Wat hebben we eraan om te antwoorden op een vraag die 10.000 jaar geleden is gesteld? De maatschappelijke en psychische structuur van de vragensteller is misschien/waarschijnlijk al onherkenbaar veranderd. Wie weet kan ons antwoord niet eens meer juist geïnterpreteerd worden.

    Als we er over een krappe twee eeuwen zelf op uit trekken zoals vermeld in de reactie hierboven, dan gaan we toch wat eugenetische oplossingen moeten toelaten in onze samenleving. Mensen omhoog sturen die veel minder zuurstof, warmte en voeding nodig hebben en enkele mechanische onderdelen hebben. Anders gaan we denk ik niet ver geraken als de slappe en kwetsbare waterzakken die we momenteel zijn.

    Het meest positieve aan zo’n signaal is dat er waarschijnlijk een nieuwe ruimtekoorts begint tussen de grootmachten en dat er… jaja, ik blijf dromen… allerlei nieuwe technische innovaties komen die dan uiteindelijk doorsijpelen naar de burgermaatschappij. En als ik toch aan het fantaseren ben, ontginning van de grondstoffen op de maan als eerste stap op weg naar Mars en de asteroïdengordel. Wat een feest zou het zijn!

    Log in to Reply

Leave a Reply Cancel reply

You must be logged in to post a comment.

Primary Sidebar

Steun ons via:
Een aankoopbol.com Partner (meer info)
Of een donatie

Schrijf je in voor de nieuwsbrief!

Skeptic RSS feed

  • Skepsis
  • Error
  • SBM
13 oktober: International Skeptics Day
18 September 2026 - Ward van Beek

.Elk jaar op 13 oktober is het International Skeptics Day. Verspreid over de wereld zijn er talloze organisaties die zich inzetten voor het bevorderen van kritisch denken. En op dinsdag 13 oktober 2026 kunnen zij elkaar weer online ontmoeten! Die…Lees meer 13 oktober: International Skeptics Day › [...]

Altijd al alert op valsspelen
17 September 2026 - Ward van Beek

. Als epidemioloog en wetenschappelijke integriteitsexpert hield Frits Rosendaal zich zijn hele loopbaan bezig met al dan niet ondeugdelijk onderzoek. Dit najaar gaat hij met emeritaat. Stan van Pelt sprak met hem (Skepter 39.3). ‘Mijn vader vroeg zich al af…Lees meer Altijd al alert op valsspelen › [...]

Onvervulde techbeloftes
16 September 2026 - Ward van Beek

.Vliegende auto’s, superbatterijen, hersenchips, kernfusie, kweekvlees: het zijn allemaal beloftes die de wereld zeggen te veranderen. Maar hype en werkelijkheid botsen op techniek, regels en geld, en voor de gewone consument blijft de toekomst voorlopig een beetje ongrijpbaar. Niels Olfert…Lees meer Onvervulde techbeloftes › [...]

RSS Error: Retrieved unsupported status code "404"

Dear John Horgan, Fluff MAHA/MAGA Doctors Less, Bash War More
19 September 2026 - Jonathan Howard
Dear John Horgan, Fluff MAHA/MAGA Doctors Less, Bash War More

"A cancer expert I admire becomes a Trump collaborator. Should he be dead to me?" That's an easy question to answer. The post Dear John Horgan, Fluff MAHA/MAGA Doctors Less, Bash War More first appeared on Science-Based Medicine. [...]

“There is No Such Thing as Natural Immunity; There is Survivor Immunity.”
18 September 2026 - Jonathan Howard
“There is No Such Thing as Natural Immunity; There is Survivor Immunity.”

We should abandon the term "natural immunity." Professor Christopher Halkides came up with a wise replacement. The post “There is No Such Thing as Natural Immunity; There is Survivor Immunity.” first appeared on Science-Based Medicine. [...]

AI Moral Decision-Making
16 September 2026 - Steven Novella
AI Moral Decision-Making

LLM-based AI models are being increasingly used by physicians to assist clinical decision-making. What might their effect on medical moral reasoning be? The post AI Moral Decision-Making first appeared on Science-Based Medicine. [...]

Recente reacties

  • Hans1263
    on De linke weekendbijlage (38-2026)
    RFK jr. is een ordinaire bedrieger met valse bedoelingen. Wat er nog over was aan een beetje waardering voor de
  • Hans1263
    on De linke weekendbijlage (38-2026)
    Homeopaten slecht of dom? Het antwoord is: ze plegen bedrog met goedgelovige slachtoffers.
  • Hans1263
    on De linke weekendbijlage (38-2026)
    Kloens wens ik hartgrondig een mislukking à la Millecam toe, alleen treurig voor de nieuwe Millecam.
  • Hans1263
    on De linke weekendbijlage (38-2026)
    De Jehovah's beginnen er eindelijk achter te komen dat er in voorhistorische tijden nog geen bloedtransfusie mogelijk was en dat
  • Hans1263
    on De linke weekendbijlage (38-2026)
    Gelukkig, Sjamadriaan gebruikt tenminste zijn verstand, in tegenstelling tot die gekke cabaretière met haar ernstige denkfouten,

Archief Kloptdatwel.nl

Copyright © 2026 · Metro Pro on Genesis Framework · WordPress · Log in